News

Najważniejszym zagrożeniem dla bezpieczeństwa IT w firmie jest obecność i aktywność złośliwego oprogramowania. Odpieranie podobnych ataków nie jest proste. Niekiedy jedynym skutecznym narzędziem staje się analiza aktywności w kontrolowanym środowisku.
Program ShadowProtect SPX korzysta ze wszystkich technologii firmy StorageCraft umożliwiając m.in. odtwarzanie serwera dowolnej wielkości w 15 minut od wystąpienia awarii.
Comodo pewny swojej wysokiej skuteczności GWARANTUJE wypłatę odszkodowania w przypadku uszkodzenia systemu operacyjnego nawet do 5000 $.
9 kwietnia w wyniku ataku hakerskiego francuska stacja telewizyjna TV5 MONDE przerwała nadawanie swoich programów. Cyber-dżihad przejął kontrolę nad kontami telewizji w popularnych serwisach społecznościowych.
W ostatnim czasie więcej luk w zabezpieczeniach jest wykrywanych w Linuksie niż w systemach operacyjnych Microsoftu. Takie statystyki nie powinny jednak prowadzić do wniosku, że któryś z systemów operacyjnych jest bardziej bezpieczny. W każdym oprogramowaniu znajdą się luki umożliwiające włamanie.
W środę wieczorem nastąpił zmasowany atak na systemy teleinformatyczne francuskiej telewizji TV5Monde transmitującej swoje programy za pośrednictwem 11 kanałów na terenie 200 krajów. Sympatycy Państwa Islamskiego (ISIS) przejęli kontrolę nie tylko nad stroną internetową telewizji, ale także nad jej kontem na Facebooku i ?telewizyjną anteną.
Firma Cylance zajmująca się bezpieczeństwem w internecie ujawniła, że użytkownicy komputerów pracujących na systemie Windows 8.1 są narażeni na utratę loginów i haseł. Winę za to ponosi stara luka w algorytmie bezpieczeństwa systemu firmy Microsoft.
W roku ubiegłym rządowy CERT działający w ramach ABW zarejestrował 7,5 tys. incydentów naruszenia bezpieczeństwa w polskiej cyberprzestrzeni. Według Najwyższej Izby Kontroli stan bezpieczeństwa w serwisach i usługach administracji publicznej jest wysoce niepokojący.